۸۸۱۷۴۷۵۷ – ۸۸۷۴۲۷۲۰ - ۲۲۸۴۵۸۳۷ – ۲۲۸۹۰۴۲۸ - ۷۷۵۷۴۶۷۰ – ۷۷۲۵۹۳۶۶ - ۳۳۰۹۶۴۸۰ – ۵۵۹۲۵۷۲۹ - ۴۶۰۴۲۴۸۳

__empty__

شرکت نسبی

شرکت نسبی به شرکتی اطلاق می شود که به منظور امور تجاری و با عنوان مخصوص بین دو یا تعدادی شریک ایجاد می‌شود.نام این شرکت برگرفته از میزان مسئولیت شرکا می باشد یعنی هر شریک به نسبت سرمایه‌ اش در شرکت دارای مسئولیت می باشد. زمانی کار ثبت شرکت نسبی به اتمام می رسد که شرکا کل مقدار سرمایه ی نقدی خود را پرداخت کنند و سهم الشرکه غیر نقدی را نیز تقویم و تسلیم نمایند.
شرکت نسبی را از خیلی جهات می توان مشابه شرکت تضامنی دانست اما در شرکت تضامنی شریک ضامن مسئول پرداخت بدهی شرکت به طلبکاران می باشد ولی در شرکت نسبی مطابق قانون اگر اموال شرکت برای پرداخت تمام قروض شرکت نا کافی باشد هر یک از شرکا به میزان سرمایه اش در شرکت مسئول پرداخت قروض شرکت می باشد.
البته شرکت نسبی از نظر نام شرکت نیز با شرکت تضامنی تفاوت دارد. در اسم شرکت نسبی عبارت-شرکت نسبی- باید ذکر شود و حداقل اسم یکی از شرکا و یا عبارت -شرکا – یا -برادران- در ادامه اسم شرکت قید شود ولی در شرکت تضامنی حتما باید اسم شریک ضامن و یا یکی از شرکای ضامن قید شود. اگر که شریک جدیدی در شرکت نسبی وارد شود طبق روال عادی به نسبت سرمایه اش در شرکت مسئولیت خواهد داشت.

هزینه ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

شخص و یا اشخاصی که قصد انجام کاری را دارند حتما به فکر هزینه های آن نیز می باشند. ثبت شرکت نیز از این قائده مستثنا نیست و هزینه های آن و همچنین هزینه کارت بازرگانی و هزینه ثبت تغییرات و خیلی موارد دیگر باید در نظر گرفته شود. شرکت ثبت پایتخت دارای مشاوران با تجربه می باشد که می تواند شما را در زمینه های ثبت شرکت و کارهای بعد از آن راهنمایی نماید. شما می توانید حتی هزینه ثبت برند را نیز از مشاوران ثبت پایتخت استعلام بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تلفن های پاسخگو :

88742720 - 88174757

22845837 - 22890428

77574670 - 77259366

330960480 - 55925729

46042483

آدرس
info@paytakhtsabt.com
خیابان سهروردی شمالی ، خیابان خرمشهر ، خیابان صابونچی ، کوچه ی کرد بچه ، پلاک 75 ، طبقه دوم ، واحد5
ثبت پایتخت

تمامی حقوق این سایت متعلق به ثبت پایتخت میباشد . طراحی و سئو توسط " طراح نت "

شماره تماس