۸۸۱۷۴۷۵۷ – ۸۸۷۴۲۷۲۰ - ۲۲۸۴۵۸۳۷ – ۲۲۸۹۰۴۲۸ - ۷۷۵۷۴۶۷۰ – ۷۷۲۵۹۳۶۶ - ۳۳۰۹۶۴۸۰ – ۵۵۹۲۵۷۲۹ - ۴۶۰۴۲۴۸۳

__empty__

خانه » شرکت تضامنی

شرکت تضامنی

آشنایی با انواع شرکت ها و مراحل ثبت شرکت از موارد ابتدایی برای شروع به تاسیس یک شرکت و آغاز کسب و کار می باشد. حتی اگر قصد انجام امور تجاری را داریم در ابتدا باید هزینه ثبت برند و کارت بازرگانی را هم در برآورد هزینه های شرکت بیاوریم تا بعد دچار مشکل نشویم. برای انجام هر یک از این مراحل باید مدارک مورد نیاز را نیز استعلام بگیریم و تهیه کنیم مثلا قبل از اقدام برای دریافت کارت بازرگانی از کارشناسان ثبت و یا ادارات مربوطه مدارک کارت بازرگانی را سوال کنیم و با مدارک کامل به اداره مربوطه مراجعه نماییم.

حال می خواهیم شما را با شرکت تضامنی و قوانین و مقررات آن آشنا کنیم

شرکت تضامنی:
شرکت تضامنی به شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی ایجاد می‌شود و چنانچه دارایی شرکت برای پرداخت تمام دیون شرکت کافی نباشد٬ هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض می باشد. در صورت به وجود آمدن بدهی در شرکت، طلب کار حق دارد طلب خود را از هر یک از شرکا دریافت کند. البته شریکی که بدهی طلبکاران را پرداخته، می تواند به بقیه شرکا خود مراجعه و سهم زیان آنها را بهنسبت سرمایه شان در شرکت، دریافت نماید. بنابراین در آغاز تاسیس شرکت انتخاب شرکا باید با دقت انجام شود.
مراحل ثبت شرکت تضامنی:
1- باید شرکتنامه که اوراق چاپی در اداره ثبت شرکت ها می باشد مطابق قانون تنظیم گردد و همه سرمایه نقدی پرداخت و سهم الشرکه غیر نقدی بطور کامل مشخص و تسلیم شود.
توجه: شرکتنامه اهمیت خاصی دارد و قابل تغییر نمی باشد مگر با نظر همه شرکا
موارد درج شده در شرکتنامه شرکت تضامنی
نام شرکت: در نام شرکت تضامنی لازم است نام شرکت تضامنی به همراه حداقل نام یکی از شرکا و همچنین نام دیگر شرکا با عناوینی مانند: (و برادران ) یا (و شرکا ) و…. ذکر شود. ذکر نام شرکت تضامنی محاسنی دارد که می توان به بالا بردن اعتبار و استحکام آن اشاره کرد.
نام تمام شرکا: اگر شریکی که نام او در نام شرکت قید شده است، از شرکت خارج شود و یا فوت کند اسم او را از نام شرکت حذف می کنند و نام شریک دیگری را جایگزین می کنند.
موضوع فعالیت شرکت
مدت فعالیت شرکت
سرمایه نقدی و غیر نقدی هریک از شرکا با ذکر نامشان: میزان سود و زیان هر یک از شرکا به سهم الشرکه آنها بستگی دارد
شرایط تقسیم سود و زیان
قوانین مربوط به فوت شرکا و یا انحلال شرکت
آدرس شرکت

برای مشاوره در رابطه با مراحل ثبت شرکت ، کارت بازرگانی ، هزینه کارت بازرگانی ، مدارک کارت بازرگانی ، ثبت برند و هزینه ثبت برند و مدارک لازم برای ثبت برند …. با مشاوران پایتخت ثبت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تلفن های پاسخگو :

88742720 - 88174757

22845837 - 22890428

77574670 - 77259366

330960480 - 55925729

46042483

info@paytakhtsabt.com
خیابان سهروردی شمالی ، خیابان خرمشهر ، خیابان صابونچی ، کوچه ی کرد بچه ، پلاک 75 ، طبقه دوم ، واحد5
ثبت پایتخت

تمامی حقوق این سایت متعلق به ثبت پایتخت میباشد . طراحی و سئو توسط " طراح نت "

تماس با ما
اینستاگرام ما
کانال تلگرام
از ما بپرسید
02188742720
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30